aster nowobelgijski podlewanie

Alicja Gawryś

Rośliny kwitnące jesienią

Rośliny kwitnące jesienią

Wysiewamy byliny i gatunki dwuletnie

U progu lata znów przychodzi czas na wysiewy nasion. W czerwcu kolej na ozdobne rośliny dwuletnie oraz byliny, czyli wieloletnie rośliny zielne.

Październik w ogrodzie

Kalendarz prac ogrodniczych w ogrodzie - co robimy w październik.

Zobacz wideo

Największe byliny - olbrzymy na rabacie

pustynnik jest wrażliwy na nadmiar wilgoci w glebie podczas spoczynku, czyli zimą. Miejsce, w którym rośnie, okrywamy jesienią w taki sposób, by nie docierała tam woda. Najlepsze olbrzymy do ogrodu Arcydzięgiel ( Archangelica ) -1,2-1,5 m, aster nowobelgijski ( Aster novi-belgii

Tulipan - Tulipa

ogrodowe (Erigeron hybridus), jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea), marcinek nowobelgijski (Aster novi-belgii), tojeść kropkowana (Lysimachia punctata) czy też floks wiechowaty (Phlox paniculata). Po kilku latach kępy tulipanów silnie się zagęszczają. Wtedy w czerwcu trzeba cebule wykopać i jesienią (we

Najnowsze